Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui töötan välismaal üle 180 päeva aastas, kas pean oma palga Eestis deklareerima?07.01.2013

Olen juba mitmendat aastat välismaal tööl (tööandjaks on teise riigi ettevõte) ja viibin töötamise ajal Eestist eemal rohkem kui 180 päeva aastas. Kas minu palgast saadud tulu kuulub maksustamisele? Ja kas ma pean oma palka deklareerima? Ette tänades!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Välismaal teenitud palgatulu on Eestis mittemaksustatav, kui inimene on viibinud 12 järjestikuse kuu jooksul välismaal vähemalt 183 päeva ja see tulu oli välisriigis maksustatav ning selle kohta on dokumentaalne tõend, kust nähtub välisriigis makstud või kinnipeetud maksusumma (ka juhul, kui see on 0). Kui eelmärgitud tingimused on täidetud, siis deklareeritakse välismaine tulu vormi A tabelis 8.8, kui mitte, siis tabelis 8.1.