Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas saab korteriühistu ühistu liikmele tagant järgi kompenseerida tehtud kulutusi?15.01.2013

Tere,

KÜ püstakus oli leke ning selle parandamiseks tuli ühe korteri seina sisse auk teha. Korteri omanik võttis seina parandustööd enda kanda ja suhtles oma korteri kindlustajaga, et saada remonditööde hüvitist. Nüüd palub korteriomanik tagantjärgi kindlustuse omavastutuse summat ühistult. Olen teadlik, et ühistu peaks tasuma sellisest veeavariist tekkinud kahjud, kuid kas ja kuidas on ühistul võimalik teha väljamakset eraisikule kui remonditööd on juba tehtud ja kindlustuse poolt osaliselt hüvitatud?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui ükskõik kes on teinud teise isiku eest kulutusi, siis tuleb need talle soovi korral hüvitada. Selleks ei saa olla mingeid takistusi. Pole vahet, kas tegu on füüsilise või juriidilise isikuga, väljamakse aluseks on korteriomaniku poolt tasutud remondiarve ja tõend kindlustusseltsi poolt makstud summa kohta.