Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui abikaasad, kes koos ei ela, müüvad mõlemad oma elamispinnana kasutatava korteri, kas siis tuleb maksta tulumaksu?07.02.2013

Kui kahe aasta jooksul müüvad 2 elamispinda abikaasad, kes on seaduslikus abielus, aga tegelikult koos ei ela, s.t. kumbki müüb oma tegelikku elukohta, kas siis tuleb maksta hiljem müüdud pinnalt tulumaksu? Mõlemad korterid on ühisvarad, aga üks korter on abikaasa ja teine minu nimel.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Mõlema korteri müük on maksuvaba.