Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas tööandja peab kinnipidamisi teostama ka isikliku sõiduauto kompensatsioonist või lähtub ainult töötasust?11.02.2013

Tööandja maksab töötajale ka isikliku sõiduauto kompensatsiooni lisaks töötasule. Kas tööandja peab kinnipidamisi teostama ka isiklikust sõiduauto kompensatsioonist või lähtub ainult töötasust? Ise arvan, et isikliku sõiduauto kompensatsioon ei ole töötasu vaid kuluhüvitis, siis see summa töötasu koosseisu ei lähe.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Teil on täiesti õigus.