Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas see on topeltmaksustamine, kui 100% rohelise energia paketi kasutaja arvel on ikkagi taastuvenergia tasu?11.02.2013

Ma olen valinud 100% rohelist energiat kasutava elektripaketi.
Kas Eesti Energial on õigus minu käest veel lisaks küsida ka taastuvenergia tasu? Kas tegemist ei ole mitte topeltmaksustamisega?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Taastuvenergia tasu ei ole maks, vaid sundannetus tuulejõust ja muudest taolistest allikatest energiat ammutavatele isikutele. Tasu kuulub võrgutasu hulka ja see maksustatakse käibemaksuga. Taastuvenergia tasu ei sõltu sellest, mis värvi on energia.