Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas kasutatud autode müüja peab sõlmima eraisikust ostjaga ka müügilepingu või piisab arvest?11.02.2013

Osaühing tegeleb kasutatud autode remondi ja müügiga? Kas auto müüki eraisikule saab teostada ainult väljastatud arve alusel või peab olema koostatud ka ostu-müügi leping?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kirjalikke lepinguid koostatakse siis, kui seda nõuab seadus (näit tööleping) või see on vajalik tehingu lõpuleviimiseks. Näiteks sõiduki registreerimiseks tuleb esitada sõiduki soetamise dokument, so ostu-müügileping.