Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kuidas arvestatakse 10 tööpäeva isapuhkust graafikujärgse töö korral?18.02.2013

Tere,
seadusest loen välja, et isapuhkust antakse 10 tööpäeva. Aga kui töö on graafikujärgne? Mul on nädalas 4 tööpäeva + 1-2 laupäeva kuus vastavalt graafikule. Personalijuhataja ütles, et ta arvestab tööpäevi esmaspäevast reedeni ehk siis 18.02 algab puhkus ja 04.03 pean ma tööle minema. Aga reaalselt on mul selle kahe nädala sees tegelikult 8 päeva, mil peaksin tööl olema (18, 20, 21, 22, 25, 26, 28.02, 01.03 tööpäevad, 19, 23, 24, 27.02, 02, 03.03 vabad päevad). Kuidas see arvestamine ikkagi käib?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Isapuhkust antakse töötaja tööpäeval. Kui töö on korraldatud graafiku alusel, siis on võimalik puhata 10 graafikujärgsel tööpäeval sõltumata nädalapäevast või tööpäeva pikkusest.