Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui müüsin 2 oma korterit ühe aasta jooksul, siis kumma müügi pean deklareerima?18.02.2013

Müüsin eelmise aasta jooksul 2 oma korterit. Ühte olin sisse kirjutatud ja rahvastikuregistrisse kantud, ka kõik kommunaalteenused olid minu nimel - selle müüsin ostuhinnast kallimalt. Seal elas mu tuttav, kes ei maksnud üüri.
Teise korteri müüsin ostuhinnaga, ka olid kommunaalteenused minu nimel ja ise elasin seal.
Kumba korterit pean deklareerima ja kas pean maksma ka tulumaksu ja mille pealt?
Aitäh!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Maksuvabastus kehtib sellise eluruumi müügil, mida maksumaksja kasutas kuni võõrandamiseni oma faktilise elukohana. Kui tuttav elas esimeses ja Teie teises korteris, siis on maksuvaba teise korteri müügist saadud kasu ja esimese korteri müügist saadud kasu maksustatakse.