Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas on oma peamiseks elukohaks pidamiseks vajalik mingi konkreetne aeg?19.02.2013

Elasin eelmise aasta jooksul 3 kuud oma seaduslikus korteris vahetult enne selle nn. kasudega müüki, enne olin beebiga palju vanemate juures maal. Selles majas, kus mu korter oli, on palju üürnike, keegi ei tunne kedagi. Kuidas tõestatakse, et see oli minu peamine elukoht, kuigi seda see oli, maksin loomulikult ka kõik lepingutega teenused. Omasin ka teist korterit (ka lepingud-teenused), kus elas mu mees, kellega ei soovinud suhelda. Müüsin ka selle korteri, kasu ei tekkinud müügist.
Mida pean deklareerima?

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Eluaseme müüki deklareerima ei pea, kuna see oli maksuvaba tehing. Teise korteri võõrandamine oli maksustatav tehing, mistõttu tuleb see soetusmaksumuse arvesse võtmiseks deklareerida, vaatamata sellele, et kasu ei tekkinud.