Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kui isa müüb oma korteri, milles ta ise ei ela, kas siis ilmtingimata tuleb maksta tulumaksu?28.02.2013

Olukord selline, et elan korteris, mille omanikuks on isa. Isa ise elab mujal. Kui nüüd sooviks seda korterit müüa, et saadud vahenditega ehitada maja, kuidas peaks käituma, et korteri müügist saadud tulu pealt ei peaks vahepeal tulumaksu maksma?
Tänan!

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Kui isa müüb korteri, kus ta ei ela, siis peab ta maksma saadud kasult tulumaksu. Kui isa korteri Teile kingiks, siis saaksite selle müüa maksuvabalt.