Maksud ja raamatupidamine

Küsimus: Kas see on loogiline, et avalik teenistuja saab puhkusetasu + palk kokku vähem, kui kokkulepitud töötasu?04.03.2013

Tere,
Kas 2013.a. on võimalik, et avalik teenistuja saab puhkusetasu + palk kokku kuus vähem, kui oli tema kokkulepitud töötasu?
Puhkusetasu on makstud 6 kuu alusel, kuna on makstud lisatasu viimase 6 kuu jooksul.

Vastus: Vello Vallaste, PhD (majandus), MEng, MPsych, CMC, Vallaste ja Partnerid OÜ, www.vjap.ee

Reeglina ei tohiks olla võimalik. Kui kuue puhkuse-eelse kuu palk oli muutumatu, siis jätkatakse puhkuse ajal lihtsalt palga maksmist. Aga paluge palgaarvestajalt täpset selgitust.