Meditsiiniõigus

Küsimus: Kas hotelli välisukse ees komistamisel saadud trauma korral on õigus hotellilt kahjutasu nõuda?16.10.2015

Hotellist väljudes komistasin hotelli ukse vahetus läheduses (mõned sammud välisuksest) olevale põndakule ja sain hüppeliigese nihestuse koos sidemete rebendiga. Hotellis anti esmaabiks jääd, pöördusin seejärel koheselt traumapunkti. Koheselt ei esitanud pretensioone hotellile, kuna ei osanud hinnata trauma tõsidust ning lootsin kiiresti taastuda. Tänaseks olen töövõimetus lehel olnud 4 nädalat ja haiguslehele ei paista lõppu. Kas mul on õigus nõuda hotelli omanikult kahjutasu saamata töötasu ja ravikulude eest (käin taastumiseks laserravis, mille iga seanss maksab). Palka sain kõigest 300.-, haigusraha pole niipea saada. Olen õpetaja ja karkude najal tunde anda ei saa. Kaaslased ütlesid, et seal, kus jalga väänasin, oli kividest laotud kõnniteel kõrgendik, millelt maha astudes õnnetust juhtuski. Kuna üks kaaslane peatas kukkumise hoo, ei saanud ma veel suuremaid vigastusi. Mind toimetati tagasi hotelli. Kas sellisel juhul on võimalik kahjutasu õnnetuse korvamiseks tee omanikult/hotelli omanikult? Tean, et löökaukudest põhjustatud auto vigastused korvatakse, kui suudetakse põhjus tõestada. Kuidas on inimese katkiminekul?

Vastus: Gerda-Johanna Pello, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere
Hetkel antud küsimus ei ole niivõrd seotud meditsiiniõigusega kuivõrd võlaõigusega. Täpsemalt on tegemist kahju õigusvastase tekitamisega. Seda kas konkreetsel juhul on olemas alus kahju hüvitamise nõudeks, on esitatud asjaolude pinnalt raske öelda. Tõendada tuleb, et hotellil esines süü. See tähendab, et hotell peab vastutama. On võimalik, et komistamise põhjus oli isiku enda hooletus, tähelepanematus. Ei ole teada, kas aste oli tähistatud või mitte.