Meditsiiniõigus

Küsimus: Kui visiiditasu võeti alusetult, siis kuidas on seda võimalik tagasi taotleda?26.10.2015

Eriarst lõpetas töötamise ja suunas mind teise polikliiniku sama eriala arsti juurde, olin kuu ootejärjekorras ravi jätkamiseks. Registratuuris nõuti uuesti visiiditasu 5.- maksmist põhjendusega, et esimesest tasumisest on möödas veidi üle 3 kuu ja alati peab maksma iga kolme kuu tagant, isegi siis, kui käia pidevalt ravil. Kui see raha võeti alusetult, siis kuidas on seda võimalik tagasi taotleda?

Vastus: Gerda-Johanna Pello, advokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Tere
Visiiditasu ei saa nõuda, kui inimese suunas eriarsti juurde teise raviasutuse sama eriala arst ja kui tegemist on kroonilise haigusega. Praegusel juhul on võimalik pöörduda Haigekassa piirkondliku osakonna poole ja esitada neile visiiditasu maksmise kohta tšekk ja asjaolude kirjeldus.