Mittetulundusühinguõigus

Küsimus: Kas politsei- ja piirivalveametnik võib kuuluda MTÜ juhatusse?11.09.2014

Tere!
Kas politsei- ja piirivalveametnik võib kuuluda MTÜ juhatusse?
Ette tänades

Vastus: Keijo Lindeberg_, juhtivpartner/vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

MTÜ-deks on mh erakonnad ning politsei ja piirivalve seaduse § 68 kohaselt ei või politseiametnik olla erakonna liige. Muid piiranguid MTÜ-desse (sh nende juhtorganitesse) kuuluvuse osas politsei- ja piirivalveametnikel minule teadaolevalt pole.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Keijo Lindeberg
Advokaadibüroo LMP
juhtivpartner/vandeadvokaat

Tallinn & Tartu
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee