Mittetulundusühinguõigus

Küsimus: Kuidas käib laenu võtmine ja maksed korteriühistu laenu osas, kui renoveeritakse kahte eraldi maja?26.03.2018

Tere. Elan ühistus, mis koosneb kahest erinevast majast. Aia 9/1 ja Aia 9/2. Esimeses majas on 10 omanikku, teises väiksemas on üks omanik (omab kõiki kolme korterit). Plaanis on renoveerida hooneid. Tellitud on kaks projekti, kummalegi hoonele eraldi. Ühistu plaanib võtta laenu. Küsimus: kas ühistul tuleb/võib võtta kaks eraldi laenu? Kas hinnapakkumised võib võtta kummalegi hoonele eraldi (kaks pakkumist üheaegselt)? Kui võetakse üks laen, kas laenu tagastatakse vastavalt ruutmeetritele või tagastavad 1. maja elanikud selle maja osa kulutused ja 2.maja elanikud teise maja osa? Tänan

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Lihtsama raamatupidamise ja järgitavuse huvides oleks mõistlik võtta kaks eraldi laenu. Aga võib ka koos.

Ilmselt alates 01.01.2018 on Teil kaks eraldi ühistut ja igaüks toimetab omaette.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee