Mittetulundusühinguõigus

Küsimus: Kuidas saada vabaks tulundusühistu juhatuse liime kohustustest?17.10.2017

Tere!
Olen tulundusühistu juhatuse liige ja soovin sellelt ametikohalt vabaks.
Kuidas on see võimalik?
Tänades,

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Juhatuse liige võib juhatusest tagasi astuda sõltumata põhjusest, teatades sellest enda määranud organile. Seega tuleb esitada lepingu ülesütlemise avaldus tulundusühistu üldkoosolekule. Soovitavalt võiks anda tähtaja, mis jooksul peab juhatuse liige registrikaardilt kustutatud olema.

Kui reaktsiooni ei järgne, on registrikanne muutunud ebaõigeks. Seejärel saab esitada lahkumisavalduse koos tõendiga, et üldkoosolekule on tagasiastumisest teada andnud, ning avaldus kustutada juhatuse liige registrikaardilt ka Äriregistrile. Registripidaja veendub tagasiastumises ja kustutab juhatuse liikme registrikaardilt.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.