Mittetulundusühinguõigus

Küsimus: Kas mul on võimalik juhatuse liikme kohalt tagasi astuda, kui MTÜ üldkoosolek ei ole otsustusvõimeline?27.11.2017

Tere. Olen MTÜ (mis on ühtlasi usuühing) juhatuse liige. MTÜ üldkoosolekule ei kogune piisavat arvu liikmeid. Kas mul on võimalik juhatuse liikme kohalt tagasi astuda?
Ette tänades

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Eeldan, et koosolekul soovisite otsustada Teie juhatuse liikmena jätkamist. Kui muid küsimusi, siis on korduskoosolek otsustusvõimeline ka pärast seda kui üle poole kvoorumist kokku ei tule.

Kui soovite astuda tagasi juhatuse liikme kohalt, tuleb teid valinud organile esitada ülesütlemise avaldus (alus äriseadustik § 184 lg 7). Põhjendama ei pea. Kui vastust ei järgne (st üldkoosolek peaks avalduse esitama äriregistrile Teiega seotud juhatuse liikme kande kustutamiseks), siis esitage avaldus äriregistrile ise. Äriregistrile esitage palve Teiega seotud juhatuse liikme kande kustutamiseks, kuna register tuleb viia vastavusse tegeliku olukorraga.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee