Mittetulundusühinguõigus

Küsimus: Kas saab MTÜ tegutseda ühe juhatuse liikmega?19.03.2018

Tere,
Meie MTÜs on 2 juhatuse liiget ning üks ei saa hakkama oma ülesannetega oma tervise tõttu, kas teda saab juhatusest eemaldada ning üksinda jätkata tegevust? Ning see juhatuse liige tervise tõttu ei ole võimeline tulema kohale ning allkirjastama dokumenti.

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

Juhatuse liikmete arv või nende ülem- ja alammäär määratakse kindlaks põhikirjaga. Seaduse kohaselt võib juhatusel olla üks liige (juhataja) või mitu liiget (MTÜS § 26 lg 1). Seega tuleb esmalt vaadata põhikirja ja seda vajadusel muuta.

Täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee.

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee