Mittetulundusühinguõigus

Küsimus: Kuidas registreerida osaühing ümber MTÜ-ks?02.02.2020

Tere.
Osaühing on juba tegutsenud 4 aastat. Nüüd on soov ettevõte ümber registreerida MTÜ-ks, sest tegelikult pole ettevõtte eesmärk kunagi olnud tulu teenida: pelgast teadmatusest loodi osaühing. Kas see on võimalik? Kui suur on riigilõiv, kui see on võimalik?

Vastus: Liina Karlson, Õigus- ja maksunõustaja, Themis Õigusbüroo OÜ, http://www.themis.ee/

OÜ-d ei saa ümber registreerida MTÜ-ks. MTÜ tuleb asutada ja soovi korral OÜ likvideerida.

Kaasabi vajadusel või täiendavate küsimuste korral kirjutage liina.karlson@themis.ee

Liina Karlson
Themis Õigusbüroo OÜ
jurist/partner
www.themis.ee