Pärimisõigus

Küsimus: Kes siis tegelikult pärib ja millised õigused on mul?23.07.2011

Kui me maja ostsime, siis me abielus ei olnud. Nüüd oleme abielus ja meil on ka alaealine laps. Testamenti meil ei ole ja laen on kahepeale (st, et kui abikaasa arvel raha pole siis võetake see minult) aga mehel on ka eelmisest kooselust täiskasvanud tütar. Mis siis saab kui mees sureb. Kas mul polegi siis mingeid õigusi. Kas ma pean loobuma oma käte ja vaevaga tehtud majast tütre kasuks või mul on ka mingeid õigusi?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Küsimusest ei ole kahjus võimalik aru saada, kas kinnistu on ainult teie mehe nimel või olete selle omandanud kaasomandisse. Juhul, kui kõnealune kinnistu on omandatud kaasomandisse, siis teie abikaasa surma korral kuulub tema pärandvara hulka temale kuuluv kinnistu kaasomandi osa. Teie osale kinnistust abikaasa tütrel õigust ei ole. Juhul, kui teie abikaasa ei ole teinud testamenti ja päritakse seadusjärgselt ning võttes arvesse esitatud info, et teie abikaasal on 2 alanejat sugulast, pärivad teie abikaasa kaasomandis (kuid lahusvara hulka kuuluva) osa kinnistust tema tütar ning teie poeg.