Pärimisõigus

Küsimus: Pärimine ja kuidas sai lapsendada ainult kasuema?10.08.2011

Mind lapsendati, kui olin 6-aastane. Veebruaris mu kasuema suri ja pöördusin pensioniametisse, et laste aastad (mina ja mu kasuvend) isale ümber vormistada. Seal aga selgus, et kasuema sai nii venna kui minu eest, isale aga minu eest üle kanda ei saa. Asja uurides selgus, et tollel ajal vormistatud paberitest loeb välja, et mind lapsendas vaid kasuema. Vanematel ühtegi paberit pole minu lapsendamise kohta, arhiivis mingi olevat. Kasuisa tegi kinkelepinguga oma maja mulle, aga mis saab tema pangakontol olevatest hoiustest, kui ta peaks surema? Imelik on ka see, et vanemad olid ju abielus ja kuidas sai vaid ema lapsendada?

Lugupidamisega,
T

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Teie küsimust vaadates tundub, et kõige lihtsam lahendus oleks, kui teie kasuisa teeks testamendi ja määraks teid enda pärijaks. Soovituslikult võik selline testament olla notariaalne.

Lugupidamisega,

Kairi Pobbul