Pärimisõigus

Küsimus: Kas on võimalik vaidlustada üle 20 a tagasi toimunud pärimist, kus psühhoneuroloogiahaiglas olnud pärija jäeti kõigest ilma?03.05.2016

Tere
Kas on võimalik vaidlustada pärimist, mis toimus üle 20 a tagasi, kus inimene ise viibis psühhoneuroloogiahaiglas ja jäeti pärandist ilma? Kasutati ära tema haiget olekut ja omastati kõik.
Tänan

Vastus: Piret Pallo, vandeadvokaat, Advokaadibüroo LMP, www.lmp.ee

Pärandit ei saa vastu võtta ega sellest loobuda, kui pärandi avanemisest on möödunud 10 aastat. Sama aeg kehtib ka testamendi vaidlustamisele ning seadusjärgset pärimist vaidlustada ei saa. Reeglina on piiratud teovõimega isiku pärandist loobumiseks vajalik kohtu nõusolek. Seetõttu ei ole ilma põhjendatud aluseta pärandist loobumine ka võimalik.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, pöörduge julgelt Advokaadibüroo LMP poole kas telefoni teel 7 300 400 või e-posti aadressil: info@lmp.ee.

Lugupidamisega

Piret Pallo
Advokaadibüroo LMP
vandeadvokaat

Tallinn | Tartu | Valga
Tel: 7 300 400
E-post: info@lmp.ee
www.lmp.ee