Pärimisõigus

Küsimus: Mis aja jooksul peab pärija minema notari juurde?22.09.2011

Tere.
Mis aja jooksul peab minema notari juurde, kui oled käsitsi kirjutatud testamendi järgi pärija?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

3 kuu jooksul alates hetkest, mil pärija sai teada või pidi teada saama pärandaja surmast või oma pärimisõigusest. Juhul, kui pärija 3 kuu jooksul ei ole pärandist loobunud, loetakse, et ta on pärandi vastu võtnud.