Pärimisõigus

Küsimus: Kas kingi saajal tekib kohustus kinkija hooldusarveid maksta?07.10.2011

Olukord järgmine - vanatädi (lesk, lapsi ei ole) otsustab oma korteri kinkida (kinkelepinguga) oma õe lapselapsele. Siit ka küsimus - juhul kui vanatädi peaks minema hooldekodusse, siis kas nn kingituse saajal (õe lapselapsel) lasub kohustus maksta oma vanatädi eest riiklikus hooldekodus või ei?
Ettetänades L.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

tere,

Kinkelepinguga võib kingisaajale ette näha koormisi või kohustusi. Ülalpidamiskohustus tuleneb perekonnaseaduse § 96, mille kohaselt on ülalpidamist kohustatud andma täisealised esimese ja teise astme ülenejad ja alanejad sugulased.