Pärimisõigus

Küsimus: Kas omakäelise testamendiga seatud tingimus kehtib?07.10.2011

Tere.
Kas selline käsitsi kirjutatud testament on kehtiv, kus ma pärandan maja kahele lapselapsele aga tingimusega, et nad ilma mu lapse nõusolekuta seda müüa ei saa ja samuti jääb lapsele elu lõpuni seeselamise õigus?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere
kodune testament ise, kui on järgitud seaduses ettenähtud kriteeriume, on kehtiv, kuid asjaõiguslikud piirangud tuleb siiski vormistada seaduses ette nähtud vormis, milleks on notariaalne vorm. Seega, kui soovite, et teie lapsele jääks kinnistu eluaegne kasutusõigus ja kohaldada võõrandamise piiranguid, tuleb teil pöörduda notarisse.