Pärimisõigus

Küsimus: Pärimismenetluse avaldus vorm18.10.2011

Kuidas tuleb vormistada pärimismenetluse algatamise avaldus kui testamendijärgseid pärijaid on mitu? Millist informatsiooni peab see avaldus sisaldama, kas on saadaval selle avalduse "tüüpvorm"?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

piisab, kui 1 pärijatest pöördub notarisse ja algatab pärimismenetluse, esitades selleks notarile vastava notariaalselt tõestatud avalduse.