Pärimisõigus

Küsimus: Korteri ümbervormistamine18.10.2011

Aastaid tagasi, kui meil oli korter ja suvila, sai otsustatud nii, et korteri kirjutasime ühe poja nimele ja suvila jääb teisele pojale. Elu läks aga teisiti. Suvila on müüdud ja see ei saanudki teisele pojale. Korter on aga esimese poja nimel ja meil nagu polegi midagi. Minu mure on see, et juhul kui peaks minu pojaga midagi juhtuma (näiteks ei suuda pangalaenu maksta), kas on targem uuesti enda nimele kirjutada ja kuidas seda siis teha? Poeg ei ela meiega, ta elab oma perega eraldi korteris ja see on ka tema nimel.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere
Esitatud informatsiooni baasil on teie küsimusele ühest vastust väga keeruline anda. Kui omand on teilt üle läinud teie pojale, siis ei saa teie otsustada, kas korter kirjutada teie nimele tagasi või mitte, selle otsuse saab langetada kinnistu omanik, samuti selle kas kinnistu võõrandada või kinkida. Kui tekib olukord, kus teie poeg ei suuda pangalaenu maksta ja pank soovib laenu tagatiseks pandud vara realiseerida, ei oma eriti olulist tähtsust, kas hüpoteegiga koormatud kinnistu omanikuks olete teie või teie poeg.