Pärimisõigus

Küsimus: Kas on kuidagi võimalik testamendiga jätta alaealine laps ilma laenudega soetatud varast?25.09.2018

Mees on raskesse haigusesse suremas, tal on abikaasa ja 1 ühine alaealine laps. Mehel on autoliising ja kahe peale ostetud laenuga korter, lisaks hoiusel olev raha.
Kas on kuidagi võimalik testamendiga jätta alaealine laps ilma laenudega soetatud varast?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Jah, võib küll. Sellisel juhul on võimalus kas mitte nimetada alaealist last testamendis pärijaks või pärandada talle testamendiga see osa varast, mis ei ole soetatud laenudega. Testamendis määrab testaator ise, kes ja millise osa pärandaja varast pärib.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal.

Aldo Vassar
Advokaadibüroo LINDEBERG
advokaat

Tallinn | Tartu | Pärnu
Tel: 625 2000
E-post: info@lindeberg.legal
www.lindeberg.legal