Pärimisõigus

Küsimus: Kas minu emalt päritava korteri müügist saadud raha kuulub minule või meile abikaasaga kahe peale?14.10.2020

Ema pärandab mulle korteri, mina olen abielus. Kas korteri raha peale müüki läheb minu ja minu abikaasa vahel jagamisele? Või on õigus, minul kui pärijal, kogusummale?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Ühisvara hulka ei kuulu kummagi abikaasa lahusvara. Abikaasa lahusvara moodustavad esemed, mis olid abikaasa omandis enne abiellumist või mille abikaasa omandas abielu kestel tasuta käsutuse, sealhulgas kinke alusel või pärimise teel. Seega kuulub päritud korteri müügist saadud raha Teie lahusvara hulka ning Teil on õigus kogusummale.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal