Pärimisõigus

Küsimus: Kas ma saan pärandada korterit, millel on peal pangalaen, ehk siis pärija saaks laenu edasi maksta?14.10.2020

Kas ma saan pärandada korterit, millel on peal pangalaen, ehk siis pärija saaks laenu edasi maksta?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Jah, pärandada saab ka korterit, mis on ostetud pangalaenuga. Pärandi vastuvõtmisega lähevad pärijale üle kõik pärandaja õigused ja kohustused, välja arvatud need, mis oma olemuselt on lahutamatult seotud pärandaja isikuga või mis seadusest tulenevalt ei saa ühelt isikult teisele üle minna. Korteri pärimisel läheb pärijale üle ka pangalaenu tasumise kohustus.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal