Pärimisõigus

Küsimus: Kuidas toimub pärimine, kui pärijaks on 2 alaealist last, ema ja isa ei ole abielus, kuid elavad koos viimased 10 aastat?14.10.2020

Tere
Kuidas toimub pärimine, kui pärijaks on 2 alaealist last, ema ja isa ei ole abielus, kuid elavad koos viimased 10 aastat. Varaks on enne kooselu algust kodulaenuga soetatud kinnisvara, mis kuulub emale ning koormatud ka hüpoteegiga, laenu tasuda veel 10 aastat. Lisaks kuulub emale veel päranduse teel saadud kinnisvara ning isale ilma laenuta soetatud kinnisvara.
Kas pärimise protseduur on erinev, sõltuvalt sellest, kas varem sureb ema või isa?

Aitäh

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Kuna ema ja isa ei ole abielus, siis ühe poole surma korral ei toimu teise poole pärimist koos lastega. Kui laste ema ja isa oleks abielus, siis seadusjärgse pärimise korral päriks abikaasa laste kõrval minimaalselt ¼ pärandist. Praegusel juhul läheb kummagi vanema pärand lastele võrdsetes osades juhul, kui toimub seadusjärgne pärimine. Täpsemalt läheb näiteks ema surma korral kummalegi lapsele ½ suurune mõtteline osa nii kodulaenuga soetatud kinnisvarast kui ka pärimise teel saadud kinnisvarast. Isa surma korral läheb kummalegi lapsele ½ suurune mõtteline osa isa soetatud kinnisvarast.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal