Pärimisõigus

Küsimus: Kas sissemakseta osaühingu osa on korrektne lisada pärandvara hulka, kui seda sissemakset reaalselt ju pole tehtud ja raha pole?14.10.2020

Tere.

Kui pärandvara hulka kuulub osaühing, mille asutamisel ei ole tehtud sissemakset (ettevõte ei ole kunagi olnud toimiv, kontot ei ole ega ole seal ka vara), siis kas 2500.- eur osamakset on korrektne lisada varade hulka? Reaalselt seda summat ju eksisteeri.

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Pärandvara hulka kuulub osaühingu osa sõltumata sellest, et see asutati sissemakset tegemata. Kui pärandaja oli osaühingu ainuosanik, kuulub pärandvara hulka sisuliselt kogu äriühing. 2500 euro suurune osamakse eraldi pärandvara hulka ei kuulu.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal