Pärimisõigus

Küsimus: Kas mees saab teha testamendi, et mina kui korteri laenu käendaja päriksin korteri, ja pojal ei tekiks õigust sellele?14.10.2020

Tere. Ostsime pangalaenu abil omale korteri. Mees on laenuvõtja, mina laenukäendaja. Tol momendil ei olnud me veel abielus. Abielu registreerisime umbes aasta peale seda. Abikaasa sooviks on, et tema surma korral saaksin mina korteri omale. Abikaasal on esimesest abielust täiskasvanud poeg kellel ju oleks ka õigus isa varale. Kui poeg saaks osa sellest ja pole võimeline pangalaenu maksma, nõutakse see välja ju minult kui käendajalt. Sel juhul tekib niisugune seis kus pean maksma pangalaenu kuid korterit ikka pole. Kuna pangalaenu tuleb maksta veel pea 10 aastat siis ongi abikaasa sooviks, et mina oleksin peale tema surma korteri ainuomanik. Mis võimalused ja õigused meil selleks on, et poeg ei saaks pärast seda vaidlustada.
Päikest teile ja olge hoitud!

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Käesoleval juhul on mõistlik teha notariaalselt tõestatud testament, millega Teie abikaasa pärandab korteri Teile. Kui abikaasa on Teid notariaalse testamendiga nimetanud ainupärijaks või jätnud Teile korteri annakuna, siis ei teki tema surma korral korteri pärimise üle vaidlust.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal