Pärimisõigus

Küsimus: Kas jagamisele läheb surma kuupäeval olnud raha või see, mis on alles jäänud peale pangakaardi sulgemist?14.10.2020

Tere
Mure järgmine, et kui ametlikult on kaks pärijat, kuid üks pärija omab ligipääsu pangakaardile ning suudab enne pärimismenetlust raha väljavõtta, kas tal on hiljem menetluse ajal kohustus maksta tagasi väljavõetud summa? Olen üritanud selgitada, et antud tegevus ei ole ok, aga ajab taga seda, et pärast puudub üleüldse ligipääs antud rahale. Kas notar näeb kogu raha liikumist? Kas jagamisele läheb surma kuupäeval olnud raha või see, mis on nüüd alles jäänud peale pangakaardi sulgemist?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Pärandi avanemise aeg on pärandaja surmapäev ehk pärandvara hulka kuulub rahasumma, mis oli pärandajal oma surmapäeva seisuga. Teistel pärijatel on nõudeõigus isiku vastu, kes on pärandvara väärtust vähendanud enne pärimismenetluse läbiviimist.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal