Pärimisõigus

Küsimus: Kas meie kui isa lapsed eelmisest abielust, oleme tema uue pere asjade osas ka pärijad?14.10.2020

Tere, oleme lapsed isa eelmisest abielust, kas meie oleme isa pärijad, kui tal on oma maja nüüd ja teine pere, on meil mingit õigust tema varale?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Juhul kui Teie isa ei ole teinud testamenti konkreetsete isikute kasuks, siis toimub pärimine seadusjärgselt. Esimese järjekorra seadusjärgseteks pärijateks on pärandaja alanejad sugulased ehk lapsed. Seega juhul, kui Teie isal ei ole tehtud testamenti, siis pärite Te võrdselt uue pere lastega.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal