Pärimisõigus

Küsimus: Kas abielupaari poolt koos vormistatud testament on kehtiv või tuleb mehe surma järel vormistada uus tesament?14.10.2020

Kinnisvara, kus elab abielupaar. Kinnisvara omanik (kinnistusraamatu järgi) on mees. Nad on teinud kinnisvarale testamendi isikute X ja Y kasuks. Nüüd on mees surnud ja uus kinnisvara omanik on naine. Küsimus: kas abielupaari poolt koos vormistatud testament (kinnisvara pärandamise kohta isikutele X ja Y) on kehtiv või tuleb vormistada uus tesament seekord naise poolt isikute X ja Y kasuks. Tänan vastuse eest.

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Kui saan teist õigesti aru, siis olete abikaasaga koostanud abikaasade vastastikuse testamendi. Abikaasade vastastikune testament on testament, mille abikaasad teevad ühiselt ning milles nad nimetavad teineteist vastastikku pärijateks või teevad surma puhuks pärandi kohta muid korraldusi. Abikaasade vastastikune testament tehakse notariaalselt tõestatud vormis. Seega kui testamendis oli märgitud, et kummagi abikaasa surma korral läheb surnud abikaasa osa üleelanud abikaasale ning pärast üleelanud abikaasa surma isikutele X ja Y, siis ei ole uue testamendi tegemine vajalik ning üleelanud abikaasa ehk Teie surma korral on kinnisvara pärijateks X ja Y.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal