Pärimisõigus

Küsimus: Mis aja jooksul pärast surma peavad pärijad notari poole pöörduma?14.10.2020

Mis aja jooksul pärast surma peavad pärijad notari poole pöörduma?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Pärijad peaksid notari poole pöörduma kohe, kui saavad pärandaja surmast teada. Seadus ei sätesta küll kindlat tähtaega, mis aja jooksul pärast isiku surma tuleks notari poole pöörduda, kuid enne pärimismenetluse läbiviimist ei ole teada pärijate ring ja pärandvara hulka kuuluvad esemed. Pärast notari poole pöördumist algatab notar pärimismenetluse. Juhul kui keegi notari poole ei pöördu, siis notar omaalgatuslikult menetlust ei alusta. Lisaks tuleb tähele panna, et kui pärija pärandist kolme kuu jooksul peale pärandaja surmast ja oma pärimisõigusest teadasaamist ei loobu, siis loetakse ta pärandi vastu võtnuks. Seega kui isik soovib pärandist loobuda, peab ta seda tegema kolme kuu jooksul alates ajast, kui saab teda pärandaja surmast ja oma pärimisõigusest.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal