Pärimisõigus

Küsimus: Kuidas jagatakse vara abikaasa surma korral üleelanud abikaasa ja kolme lapse vahel?15.09.2021

Kuidas jagatakse vara abikaasa surma korral üleelanud abikaasa ja kolme lapse vahel? Testament puudub. Minu arusaama järgi abikaasa on poole ühisvara omanik, teine pool läheb jagamisele. Kuidas toimub jagamine?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Testamendi puudumisel toimub pärimine seadusjärgselt. Esimese järjekorra pärijateks on pärandaja alanejad sugulased ehk lapsed. Üleelanud abikaasa pärib laste kõrval võrdselt, kuid mitte vähem kui ¼ pärandist. Abikaasale jääb seega esiteks tema osa ühisvarast ning ¼ pärandvarast ning kolme lapse puhul jääb ka igale lapsele ¼ pärandvarast.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal