Pärimisõigus

Küsimus: Kas vanaema peab ka testamendi tegema, et tema pangakontole ligipääseja määrata?28.10.2021

Vanaisa tegi testamendi kogu varale minule klausliga, et vanaema võib oma elu lõpuni seal elada. Nüüd tekkis vanaemal küsimus, et kui tema ära sureb kes pääseb tema pangakontole ligi. Kas ta peab selleks eraldi notaris tegema mingi dokumendi?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Pangakontole saavad ligipääsu pärijad. Kui vanaema testamenti ei tee, siis toimub pärimine seadusjärgselt. Seadusjärgse pärimise puhul on pärijateks vanaema alanejad sugulased ehk vanaema laps(ed).

Lapselaps(ed) pärivad üksnes siis, kui vanaema laps(ed) ei ole elus. Seega kui vanaema soovib, et tema vara, sh pangakontol olev raha, läheks ühele kindlale pärijale, siis tuleks vanaemal teha testament.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal