Pärimisõigus

Küsimus: Kes on surma korral pärijad, kas mehe poeg või ka vanemad?28.10.2021

Kes on pärijad, kui sureb mees, kes ei ole abielus, kuid kellel on elukaaslasega 1,5 aastane laps? Kas pärija on ainult laps või kas on pärijateks ka mehe ema ja isa? Kas elukaaslasel on mingit õigust ettevõtte osakutele? Kes peab ettevõttega edasi tegelema, kui enne oli ainuke juhatuse liige ja 100% osanik mees üksinda?

Vastus: Aldo Vassar, advokaat, Advokaadibüroo LINDEBERG, www.lindeberg.legal

Käesolevas asjas on pärijaks üksnes laps. Ka ettevõte kuulub pärandvara hulka ja läheb lapsele.

Lapse seaduslik esindaja on tema hooldusõiguslik vanem. Samas tuleb aga arvestada, et kui osaluse päris alaealine laps, siis peab tehingute jaoks paluma kohtult luba. Luba peab taotlema ka osaühingu müümiseks.

Juhul, kui vajate antud küsimuse lahendamiseks täiendavalt nõu või tekib täiendavaid küsimusi, siis pöörduge hinnapakkumise saamiseks Advokaadibüroo LINDEBERG poole kas telefoni teel 625 2000 või e-posti aadressil info@lindeberg.legal