Pärimisõigus

Küsimus: Kuidas toimida 2 aastat pärast venna surma, et maja ja maa saaks omaniku?06.01.2012

Vend suri 2 aastat tagasi. Ta elas naisega, kellega polnud abielus ega ka lapsi. Meie vanemad on surnud, pärijateks siis 5 õde-venda. Kas ka naine? Maja oli ostetud enne kooselu algust. Tükk maad ja sellel olev maja pole kinnistus, asi jäi pooleli. Küll aga on kinnistus eraldiolev metsamaa. Kuidas toimida, et omanikuks saada?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Pärimiseks on vajalik alustada pärimismenetlust notari juures. Pöörduge notari poole, kes algatab Teie avalduse alusel pärimismenetluse.
Teie kirjelduse kohaselt on seadusjärgse pärimise korral pärima õigustatud isikuteks 5 õde-venda. Elukaaslast ei loeta pärimisseaduse kohaselt pärima õigustatud isikuks. Kui vennal oli tehtud testament, siis toimub pärimine testamendi järgi.