Pärimisõigus

Küsimus: Kui ma loobun tädi pärandist, kas siis pärivad minu lapsed ja lapselapsed?07.04.2012

Jaanuaris suri mu tädi (ema õde), kellel pole ei abikaasat ega lapsi, testamenti jätmata. Tema vanemad on samuti surnud. Peale minu ema on tal veel kaks õde. Üks neist loobus pärandist, teine on valmis vastu võtma. Kui minu ema loobub pärandist, kas siis läheb kogu pärand selle vastu võtnud õele? Või olen mina sellest hetkest ka pärija ja pean otsustama, kas loobuda või vastu võtta? Ja kui ka mina loobun, kas siis jõuab järg minu täisealiste lasteni ja alaealiste lastelasteni?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

Pärimisseadus § 124 sätestab, kui pärima õigustatud isik on pärandist loobunud, on pärima õigustatud see isik, kes oleks pärinud siis, kui pärandist loobunu oleks surnud enne pärandi avanemist. Seega jah teie alenejad sugulased asuvad teie loobumise korral pärijateks.

Lugupidamisega

Kairi Pobbul