Pärimisõigus

Küsimus: Ema tegi maja minu nimele, maksame õdede-vendadega hooldekodu arveid, kas nad saavad pärast ema surma neid makstud summasid minult nõuda?24.05.2012

Tere!
Kodune koht on tehtud minu nimele. Meid on kokku 5 last. Isa on surnud, ema on hooldekodus. Praegu maksame hooldekodule raha kõik lapsed, kuid kas teistel on õigus pärast ema surma minu käest makstav summa tagasi nõuda?
Tänan vastuse eest!

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Eeldan, et maja "tegemine" teie nimele tähendab seda, et Teie ema kas kinkis või võõrandas maja Teile, kui nii, siis on selline käitumine olnud Teie ema soov jätta oma kinnistu teile, aga mitte teistele lastele ning siin ma küll ei näe, et peale ema surma oleks teistel lastel teie suhtes õigust nõuda mingit osa majast. Vanemate eest hoolitsemine on laste kohustus, mida lapsed kannavad solidaarselt, ehk siis ema hooldekodu arveid peaksitegi kõik omavahel jagama.

Lugupidamisega,
Kairi Pobbul