Pärimisõigus

Küsimus: Kas kunagisest esivanemate maast on veel võimalik osa saada?24.05.2012

Oli esivanemate maa, mis läks jagamisele 3 lapsele. Kui nendest 3-st lapsest 1 ära suri (st minu isa), siis oleks pidanud isa osa minule kuuluma, kuid tädi ja onu (ehk ülejäänud 2 last) tagaselja varjasid seda.

1991/1992 aastal jäi avaldus kirjutamata, kui toimus maade erastamine, kuna onu ja tädi ei teavitanud mind sellest protsessist.
Nüüdseks on nii minu isa, onu kui ka tädi surnud ja onu ning tädi lapsed selle maatüki nn pärijad ja omanikud. Sellest tulenevalt ka küsimus, et kas praegusel hetkel on mul üldse mingisugust võimalust ja lootust asja ajama hakates oma osa maadest tagasi saada?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Esitatud faktoloogia põhjal arvan, et see on teil vähetõenäoline.