Pärimisõigus

Küsimus: Kuidas teada saada, kas 9 aastat tagasi surnud isa järel on pärimisasjad vormistatud?24.05.2012

Mul on tekkinud küsimus seoses sellega, et minu isa suri 9 aastat tagasi ja jättis pärandina maja koos maaga mulle ja poolvennale. Vend aga väidab, et on ainuomanik, kuna erastas selle. Paberid aga puuduvad. Maja on naabriga ühisomandis ja soovib minu vennalt seda osta, mina aga sellega nõus ei ole. Kuhu ma peaksin pöörduma, et kindlalt teada saada kas pärand ikka on avatud ja kas kõik kuulub vennale ning mis dokumente selleks vaja on?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Selgusetuks jääb, kas pärisite poolvennaga testamendi järgi või olite oma isa seadusjärgsed pärijad. Kas pärand on vastu võetud. Muud asjaolud jäävad ka kahjuks küsimuses ebaselgeks, seega soovitaksin teil oma murega pöörduda juristi poole ja tekkinud situatsioon väga põhjalikult läbi analüüsida.

Lugupidamisega,
Kairi Pobbul