Pärimisõigus

Küsimus: Poja isaga me abielus ei olnud, kuid kas pojal on õigus isa surma korral pärandusele?24.05.2012

Elasime koos 2 aastat. Seaduslikult abielus ei olnud. Meil sündis poeg. Poeg on isa perekonnanimega ja isadustuvastustunnistus on olemas. Elame lahus juba üle 30 aasta. Mehel on uus perekond, seaduslikult abielus ja tütar sellest abielust. Veel lapsendatud ka naise üks poegadest.
Kas mehe surma puhul on minu pojal õigus pärandusele? Mees on kõik oma vara kirjutanud oma naise nimele.
Ette tänades

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Kui teie lapse isa ei ole testamenti vormistanud ja tegemist on seadusjärgse pärimisega, siis on Teie pojal teiste alanejate sugulaste kõrval samasugune pärimisõigus. Samas, pärida saab seda vara, mis oli pärandajal olemas pärandi avanemise hetkel ehk surma hetkel. Kui pärandaja nimel vara ei ole, siis ei saa ka teie poeg seda vara pärida.