Pärimisõigus

Küsimus: Korteri pärimise vormistamise aeg09.05.2011

Ema suri 2006. aasta juunikuus. Olen ainukene pärija aga korter on endiselt ema nimele vormistatud. Mis aja jooksul ma pean selle notariaalselt enese nimele vormistama või olen juba sellega hiljaks jäänud? Ise olen seal kogu aeg sees elanud ja maksuvõlgnevused puuduvad.

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

pärandi avanemisest 10 aasta jooksul peaksite pärimismenetluse notari juures algatama. Samas soovitaksin Teil selle küsimusega kohe tegelema hakata, sest seni, kui pärand ei ole teie nimele vormistatud, kogub kasvõi maamaksu näol maksuvõlgnevusi kinnistule.