Pärimisõigus

Küsimus: Kuidas kasutada riigi õigusabi21.04.2011

Möödunud aastal suri minu endine elukaaslane ja lapsed pärisid tema korteri. Olen laste eestkostja ning vajan nüüd abi, kes aitaks täita kohtu paberid, selleks, et saaksin korteri müüki panna, kuna korteril lasub laen ja nüüdseks on ka juba tiksunud kommunaalmaksud. Minul pole õigust ilma kohtu loata kasutada ühtki pärandatud vara, olen kodune ja minu sissetulek on ainult lapsetoetused ja toitjakaotuspension, mis kokku teeb kuus 394 eurot. Mul on neli alaealist last ja pole võimalik palgata advokaati, kes aitaks korrektselt täita paberid selleks, et need kohtule esitada. Ise ma sellega toime ei tuleks, tundub keeruline. Tean küll nüüdseks, et mul on õigus tasuta õigusabile. Viisin küll paberid kohtumajja, kuid mul polnud sinna märkida ühtegi advokaadi nime kuna ma ju ei tea kedagi. Mis oleks õige ja kuidas oleks mul võimalik leida endale see õige inimene, kes sellega tegelema hakkaks. Kas mulle määratakse riigi poolt advokaat või pean siiski ise selle leidma? Olen segaduses ja ei tea mida teha, aeg tiksub edasi ja ma ei tea mis edasi saab. Püüdsin lühidalt selgitada oma muret ning loodan et saate minust aru.
Aitäh

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere
Te olete oma probleemi lahendamist õigesti alustanud. Riigiõigusabi taotlemisel ei ole teil vaja välja tuua konkreetse advokaadi nime, keda soovite enda esindajaks, selle pärast ei ole teil vaja muretseda. Kohus vaatab Teie taotluse läbi ja kui kohus otsustab teile riigi õigusabi korras advokaat määrata, siis teavitatakse Teid sellest.