Pärimisõigus

Küsimus: Kas laenu maksavad edasi pärijad või kaastaotleja?03.05.2011

Kas päritakse ka ootamatult surnud inimese kaaslaenajaga (ei ole pärija) võetud eluasemelaenu jääk või tasub edasisi makseid laenu kaastaotleja (olenemata kas kinnisvara kuulub laenajale, kaastaotlejale või on vormistatud 1/2)?

Ette tänades,

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

Päritakse pärandaja kõik õigused ja kohustused. Üldiselt, kui pärandaja on võtnud endale kohustuse, antud juhul laenu, siis läheb pärijale üle ka kohustus tasuda selle laenu laenumakseid.