Pärimisõigus

Küsimus: Kuidas saan teha pärandvara inventuuri Järvamaal?09.05.2011

Elan Järvamaal. Hiljuti suri minu laste isa, kellega me oleme juba ammu lahutatud, aga me ei olnud kunagi lahutanud oma ühistvara korterit Türil. Pool on minu ja pool, mis oli temal, läks nüüd ta lastele. Minul on temaga kaks last - 7 aastane poiss ja 9 aastane tütar. Teises peres on tal ka laps juunis kolmeseks saav tütar. Kuhu ma pöörduma peaksin, et ära teha see pärandvara inventuur ja millised dokumendid ma pean kokku panema?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,

pärandvara inventuuri nõude saate esitada notarile koos pärimismenetluse algatamise avaldusega. Peale inventuuri nõude esitamist määrab notar inventuuri tegijaks kohtutäituri, kelle piirkonnas pärand avanes. Pärija esitab inventuuri tegijale talle teadaoleva pärandvara kohta nimekirja. Lisaks pärijalt saadavale infole pärija vara kohta, on inventuuri tegijal õigus saada infot näiteks krediidiasutustelt või muudelt isikutelt, kelle valduses on pärandvara või kellel on pärandvara kohta infot.